Vyčuraný muž a hloupá žena

21.01.2021

Byly doby, kdy by si muž ani neškrtnul. Kdyby nic nedělal a jenom měl řeči, ani by si neškrtnul. Byly doby kdy muž, který jen mluví a nic nedělá, byl považován za nedůvěry hodného. Ostatní muži by se na něho dívali jako na malé nedomrdlé děcko.

Tahle doba vážně potřebuje léčit. Protože v době, kdy začíná být v pořádku když se muž ničemu nepřičiní, to už je na pováženou. Byly doby a kultury ve kterých, když měl muž jen řeči, tak ho ani ostatní muži mezi sebe nepřijali. Ani se s ním nebavili. Natož aby ho vzali mezi sebe. A u žádné ženy by si takový muž taky ani neškrtnul. Ani neškrtnul.

Asi jsem vážně divná, když nesleduji žádná videa celebritek mužů, kteří jen všechno ví, všem říkají co by se jako mělo dělat, ale sami nic nedělají. Vyzývají k hromadné meditaci, nebo k tomu, že každý musíme začít u sebe. Už vidím takovou situaci, kdy ve vesnici mladé rodině vyhoří dům a muži z vesnice přijdou a uspořádají hromadnou meditaci. Namísto toho, aby vzali kladiva a sekery a mladé rodině společně dům postavili nový. Nebo by muži řekli: "každý musíme začít u sebe bratře, aby se něco změnilo, tak medituj bratře, ono se to samo vyřeší" Protože to přece napsal Osho, nebo veselý skřítek Eckhart Tolle.

Co to je za strašnou dobu a co se to z mužů stalo? Čest výjimkám, kteří dokážou zvednout zadek a něco udělat. Protože takovou snůžku sebeklamu pokrytectví, vyčůranosti a lenosti jsem nikde jinde neviděla, v žádné jiné době. Toto by si žádný muž v žádné jiné době nedovolil. A musím říct, že se není vůbec co divit, že normální lidé se lidem, kteří pěstují nějaký druh spirituality smějou a dívají se na ně jako na směšné figurky. Nebo jako na nějaké sektářské pomatence. Protože ono to tak je.

Protože jedině pomatenec si myslí, že problém se v hmotném světě řeší meditací. Meditací se problémy rozhodně neřeší. Meditace není řešení problému na všechno. Meditace předchází činu, je jeho součástí, důležitým předvojem, to samozřejmě, však  bez činu v praxi je jen předváděním se, děláním egošou navenek.

A pokud ženy toto mužům baští a ještě je za to obdivují, tak si tento nemocný svět ženy asi zaslouží. Protože byly doby, kdyby si takoví muži u žen ani neškrtli. Taková zdravá žena, by si o muže, který řeší zneužívání malých dětí a žen meditací ani kolo neopřela. Divím se divím, kam až ženy klesly. Kam daly svoji sebeúcty, když obdivují muže model jůtůber nagelovaný, nebo vymeditovaný to je úplně jedno.

Kam se poděla doba, kdy ženy obdivovaly muže, kteří dokázali porazit strom, postavit dům, nebo bránit holýma rukama vlastní ženy a děti? Chci zpět svět ve kterém lidé umí dělat rukama, normálně lidsky, se selským rozumem. Bez žvanění o ničem a výmluv.


Simona Lawandowská