Duchovní učitel

Citáty A.C. Bhaktivedanty Swamiho Prabhupády


"Náboženství znamená poznat Boha a milovat Ho."


"Láska k Bohu je spící v každé živé bytosti."


"Stejně jako Pán Ježíš Kristus." On nikdy nedoporučoval  hospodářský nebo průmyslový rozvoj. Bylo mu vyhrožováno "Ty, ty, ty se svým kázání přestaneš," ale neudělal to a proto byl potrestán. Takže toto je láska k Bohu. Obětoval všechno. Toto je láska k Bohu. Ideál je tedy Pán Ježíš Kristus a jeho následovník musí být alespoň do určité míry takový. To je test. Říkáme tedy, následujte  jakoukoli náboženskou cestu. Na tom nezáleží. Chceme vidět, zda jste milovníci Boha. To je naše propaganda. A pokud to člověk s láskou k Bohu myslí vážně, nezáleží na tom, jakým způsobem bude rozvíjet tuto spící lásku.


"Ve skutečnosti na tom nezáleží - Krsna nebo Kristus - jméno je stejná." Hlavním bodem je následovat  védská písma, které v tomto věku doporučují zpívat Boží Jméno. "


"Nikdo už si dnes neužívá v civilizaci vytvořené ateisty jako byl Rávana, Kansa, Napoleon nebo Hitler. Všechno je v zapomnění a z toho bychom se měli poučit a pochopit, že materialistické plány současného věku se po 50 letech také setkají se stejným osudem. Slepý materialismus proto neznamená pro svět žádnou trvalou úlevu. "


"Hrubí materialisté nevěří v existenci Boha ani polobohů. Rovněž nevěří, že různým planetám dominují tito různí polobozi. Vytvářejí jen velký humbuk ohledně dosažení nejbližšího nebeského těla, Čandraloky neboli Měsíce. Po mnoha mechanických výzkumech mají o tomto Měsíci jen velmi skromné ​​informace a i navzdory hodně falešné reklamě na prodej pozemků na Měsíci, tam nafouknutí vědci ani hrubí materialisté nemohou žít. Co pak říci o dosažení jiných planet, které nemohou ani spočítat. "


"Toto je védská civilizace: jednoduchý život, vysoké myšlení." A komplikované žití, špatné myšlení, špatné chování a život s autem a to a tamto, to je tato celá nesmyslná civilizace. Prvotřídní auto Rolls Royce a kdo tam sedí? Třetí třída černochů. To se děje. Tyto věci najdete v Evropě a Americe. To se děje. Prvotřídní vůz a třetí třída černochů. To je vše. Není to tak? "


"Ti, kdo jsou jogíni, bhakta-jogíni, protože jsou zamilovaní do Boha, Krišny, vidí v každém okamžiku ve svém srdci Nejvyšší Osobnost Božství. Každého koho milujete, vždy chováte ve svém srdci. Podobně, pokud máte lásku k Bohu, můžete jej vidět vždy. Tomu se říká systém bhaktijogy"


"My nevyučujeme nějaký rituální proces staňte  se hinduistou, stanete se křesťanem, staňte se muslimem. " Jednoduše učíme: "Snažte se milovat Boha. Zapomněli jste na Boha. Prohlásili jste:" Bůh je mrtvý. " To vše jsou nesmysly. Bůh je tady. Trpíte, protože jste zapomněli na Boha. Pokuste  se milovat Boha. ..Váš normální život se vrátí... Budete šťastní. "


"Pokud je stát regulován tímto uvedeným procesem, přirozeně bude všude vědomí Boha a lidé budou šťastní"